Děkujeme za zprávy z domova o tom, jak děti tráví čas v karanténě :-)

Zprávu a fotografie zaslali rodiče Jasmínky, Pájinky a Valinky. Jejich fotografie najdete na liště fotogalerie "Karanténa z domova". Moc jste nás potěšili. Děkujeme.

Ahoj Broučci :-)

Protože se nějaký čas nemůžeme vidět, kvůli koronaviru, posílám rodičům několik nápadů, jak vás doma zabavit. Budeme rádi, když nám přinesete vaše obrázky, výrobky ukázat do školky. Jak se máte a co děláte nám můžete také napsat na email: broucci@mssafarikova.cz

Ve školce bychom si povídali o stromech a o dřevu.

1. Zkuste se naučit říkanku:

Podzimní listí

Spadlo listí ze stromu, vlétlo až k nám do domu.

Jeden list byl červený, druhý ještě zelený.

Třetí ten zas žlutý byl a mě se moc zalíbíl.

Na papír ho nalepím a dům si s ním vyzdobím.

2. Najděte venku nějaké hezké, velké listy, nechte je v novinách a zatížené knihou vysušit a narovnat. Pak si je nalepte na papír a vodovými barvami pomalujte, nazdobte podle své fantazie.

3. Procvičujte a opakujte si barvy.

Venku nebo v knížkách vyhldejte a pojmenujte listnaté a jehličnaté stromy.

4. Při procházce venku najděte nějaký klacek a zkuste ho nalámat na několik kousků 2-5. Spočítejte, kolik jich máte.

Zkuste klacíky srovnat podle velikosti.

Postavte z klacíků krátkého a dlouhého hada, cestu.

Postavte z klacků a jiných přírodnin obrázek za pomoci sourozenců, rodičů.

5. Vytiskněte si omalovánku nebo nakreslete strom a jak okolo stromu fouká podzimní vítr.

6. Zkuste doma vyhledat, co všechno máte ze dřeva /vařečky, židle, skříň.../ a něco postavit jenom z dřevěných stavebnic a hraček.

Mateřská škola Louny

Šafaříkova 2539