Stravování

Dětem je poskytována plnohodnotná, zdravá a vyvážená strava dle platných výživových norem. Každý den děti konzumují čerstvé ovoce, zeleninovou oblohu nebo zeleninové saláty. Denně je dětem poskytováno mléko teplé, ochucené, ale i bez příchutě. Mléčné výrobky /sýry, jogurty, tvaroh/ jsou zastoupeny pravidelně v týdenním jídelníčku. Pečivo je nabízeno dětem pšeničné i celozrnné při přesnídávkách a odpoledních svačinách společně s pomazánkami se zeleninovou oblohou. Do odpoledních svačin jsou také zařazovány sladké moučníky, šlehané tvarohy, pyré nebo jogurty. Při ranní přesnídávce a odpol.svačině př.chléb,pečivo s máslem aj.je vždy podáváno ovoce,nebo zelenina.Do jídelního lístku nelze vepsat druh/až podle dodání od dodavatele/Maso je zařazováno do jídelníčku denně a různé druhy - hovězí,vepřové,drůbeží, rybí i králičí. Zařazovány jsou také luštěniny - hrách, fazole nebo čočka. Další přílohy také rýže, brambory, těstoviny,noky a knedlíky.  Tuky jsou používány výhradně rostlinného původu. Všechny suroviny jsou pečlivě sledovány v tzv. spotřebním koši = stravovací norma. Mezi jednotlivými jídly jsou dodržovány intervaly 2,5 - 3 hod.Po zkušenostech z minulého školního roku opět zařazujeme  doplněk stravy-u dětí velmi oblíben...

Doplněk stravy: pondělí po přesnídávce podáváme na všech třídách : misky, selský jogurt s výběrem - ovocný džem,mússli

Mazací středa a pátek: děti si každou středu a pátek mají možnost mazat samostatně pomazánku na pečivo a zdobit si je zeleninou

Pitný režim /ovocné, bylinkové i černé čaje, ovocné sirupy, džusypitná vo)da / je poskytován po celý den pobytu dětí v mateřské škole v samoobslužných koutcích ve třídách. V teplých měsících, při pobytu  dětí na zahradě, bylo zřízeno dětské samoobslužné pítko s pitnou vodou.

Seznam alergenů:

1 obiloviny obsahující lepek , 2 korýši, 3 vejce, ryby, 5 podzemnice olejná (arašídy), 6 sójové boby (sója),

7 mléko, 8 skořápkové plodiny, 9 celer, 10 horčice, 11 sezamová semena (sezam), 12 oxid siřičitý a siřičitany,

13 vlčí bob (lupina), 14 měkkýši

JÍDELNÍ LÍSTEK   14. 06. - 18. 06. 2021

celodenní nabídka ovoce a zeleniny na všech třídách

piškoty, ovocný jogurt, mléko (A: 1,3,7)

vývar se zeleninou a hraškovým kapáním (A: 1,9)

obalené rybí filé, nové brambory, míchaný salát  (A:1,4)

chléb, pom. z více druhů sýra, zelenina, caro (A: 1,7)

chléb moskva, pom. vaječná, zelenina, granko (A: 1,3,7)

polévka drožďová