Informace o naší škole

Od 1. 1. 2024, v rámci optimalizace mateřských škol v Lounech, došlo ke spojení dvou mateřských škol. MŠ Šafaříkova, nyní pracoviště Šafaříkovka a MŠ ČSA, nyní pracoviště Sluníčko. Obě zařízení zastřešuje název Mateřská škola Louny, Šafaříkova 2539, příspěvková organizace.
Oba názvy detašovaných pracovišť byly vybrány rodiči formou hlasování.
Zřizovatelem školy je Město Louny.

PRACOVIŠTĚ ŠAFAŘÍKOVKA

Mateřská škola je v provozu od roku 1989 s celodenním provozem a kapacitou 106 dětí.

Budova se nachází uprostřed sídliště Hrnčířská v severovýchodní části města Louny, nedaleko řeky Ohře. Má rozlehlou upravenou zahradu vybavenou dřevěnými dětskými sestavami s gumovými dopadovými plochami, lanovou dráhou, pískovištěm, kameništěm, přírodní loučkou, velkým zahradním altánem, koloběžkovou dráhou s dopravními značkami, pružinovými houpačkami, dětskými domečky, kreslící tabulí, blátovištěm, lanovou dráhou a menším školním pozemkem využívaným k pěstitelským činnostem dětí. Zahrada také disponuje koutkem pro ochlazování dětí a k zajištění neustálého pitného režimu. V  teplých měsících mají děti možnost se ochladit pod mlžidlovou sprchou a napít se u z dětského pítka volně přístupného. Na zahradě se také nachází ohniště s přírodními lavicemi pro společné chvíle dětí i rodičů. Celý pozemek je osázen okrasnými keři a stromy pro přirozený stín v době letních měsíců.

Celá budova má plastová okna a je zateplena. Interiér školy je vkusně a účelně vybaven a je neustále inovován. Všechny třídy jsou zrekonstruovány dle moderních trendů společně se šatnami a přilehlými prostorami. V celé budově školy je přístup k bezdrátovému internetu. Přístup do budovy je zabezpečen otevíracím systémem s kamerami na každé třídě. Škola také disponuje četnými učebními a didaktickými pomůckami, ale také hračkami, které jsou dětem volně přístupné. Ve třídách starších dětí se nachází také dvě interaktivní tabule, které tak zpestřují náš vzdělávací program. Každá třída je také vybavena počítačovou technikou s tiskárnou. Pomocí čističek vzduchu, které se nachází na všech třídách, se snažíme eliminovat alergeny a prach v místnostech.

Školní kuchyně byla zrekonstruovaná v roce 2019 a nově vybavená multifunkční pánví, konvektomatem a ohřívací lázní. Přípravné kuchyňky u tříd byly nově zrekonstruovány v roce 2015 a jsou též vybaveny novým kuchyňským nábytkem a myčkami nádobí.

PRACOVIŠTĚ SLUNÍČKO

Budova se nachází v okrajové části sídliště pod kasárny ve východní části města Loun v nedaleké blízkosti základní školy Kpt.O.Jaroše a parku letců R.A.F.

Mateřská škola je v provozu od září roku 1974 a je nejstarší MŠ v Lounech. Nyní s celodenním provozem a kapacitou 56 dětí - dvě třídy (Kuřátka, Krtečci).

Budova je pavilonová, jeden dvoupodlažní pavilon je určen pro vzdělávání, druhý přízemní pavilon je provozní. Vchod do školy je bezbariérový. Přístup do budovy je zabezpečen otevíracím systémem s kamerami na každé třídě.

V přízemí vzdělávacího pavilonu se nachází třída Kuřátek, v prvním patře je umístěna třída Krtečků a ředitelství školy.

Škola disponuje četnými učebním a didaktickými pomůckami, hračkami, které jsou volně přístupné a přehledné. Interiér školy je účelně vybaven a je neustále inovován.

V další části přízemního pavilonu se nachází kuchyně, kancelář hospodářky školy, sklad potravin, úklidová místnost, šatna provozních pracovníků, sklad hygienických a čistících prostředků, prádelna, místnost s pedagogickými pomůckami a učitelská knihovna. Instalace keramické pece je naplánována na školní rok 2024/2025..

Budova má plastová okna a je zateplena.. V celé budově školy je přístup k bezdrátovému internetu.

Škola má rozlehlou a oplocenou zahradu vybavenou pískovištěm, dřevěnými dětskými sestavami s dopadovými plochami z dřevěné kůry-štěpky, která je pravidelně doplňována. Materiál zachovává ráz předškolního hřiště. V další části zahrady byl použit polyuretanový povrch s tlumícími vlastnostmi pro multifunkční sportovní využití. Ve stinné části zahrady je umístěn zastřešený altán, který v letních měsících nabízí místo pro občerstvení, výukové a jiné aktivity dětí. Altán má koutek pro pitný režim dětí. Betonová část s posezením v zadní části zahrady je využíván pro společné chvíle dětí i rodičů u příležitostného ohniště. Větší část zahrady je osázena již vzrostlými stromy a je v plánu další revitalizace zahrady-vytvoření nového prostoru, který bude funkční a estetický.

Všechny vnitřní i venkovní prostory MŠ splňují bezpečnostní a hygienické požadavky dle platných předpisů a jsou pravidelně kontrolovány. Technický stav budovy je v dobrém stavu, je prováděna pravidelná údržba.

V letech 2013-2014 byla provedena částečná rekonstrukce sociálního zařízení a obložena obklady a dlažbou školní kuchyně.

Příjemné, komunikativní a vstřícné prostředí je naší prioritou.