Informace o naší školce

Budova se nachází uprostřed sídliště Hrnčířská v severovýchodní části města Louny, nedaleko řeky Ohře. Má rozlehlou upravenou zahradu vybavenou dřevěnými dětskými sestavami s gumovými dopadovými plochami, lanovou dráhou, pískovištěm, kameništěm, přírodní loučkou, velkým zahradním altánem, koloběžkovou dráhou s dopravními značkami, pružinovými houpačkami, dětskými domečky, kreslící tabulí a menším školním pozemkem využívaným k pěstitelským činnostem dětí. Zahrada také disponuje koutkem pro ochlazování dětí a k zajištění neustálého pitného režimu. V  teplých měsících mají děti možnost se ochladit pod mlžidlovou sprchou a napít se u z dětského pítka volně přístupného. Na zahradě se také nachází ohniště s přírodními lavicemi pro společné chvíle dětí i rodičů. Celý pozemek je osázen okrasnými keři a stromy pro přirozený stín v době letních měsíců.

Mateřská škola je v provozu od roku 1989 s celodenním provozem a kapacitou 120 dětí /dle zřizovací listiny/ - čtyři třídy.

Celá budova má plastová okna a je zateplena. Interiér školy je vkusně a účelně vybaven a je neustále inovován. Všechna dětská sociální zařízení byla zrekonstruována v letech 2012 – 2013 dle moderních trendů. V celé budově školy je přístup k bezdrátovému internetu. Přístup do budovy je zabezpečen otevíracím systémem s kamerami na každé třídě. Škola také disponuje četnými učebními a didaktickými pomůckami, ale také hračkami, které jsou dětem volně přístupné. Ve třídách starších dětí se nachází také dvě interaktivní tabule, které tak zpestřují náš vzdělávací program. Každá třída je také vybavena počítačovou technikou s tiskárnou. Pomocí čističek vzduchu, které se nachází na všech třídách, se snažíme eliminovat alergeny a prach v místnostech.

Školní kuchyně je vybavena nerezovými stoly a moderní kuchyňskou linkou. Přípravné kuchyňky u tříd byly nově zrekonstruovány v roce 2015 a jsou též vybaveny novým kuchyňským nábytkem a myčkami nádobí.

Škola spolupracuje i s ostatními organizacemi – Základní školy v Lounech, ZUŠ Louny, PPP Louny, Speciálně pedagogické centrum Měcholupy, EDUCO Louny, Domov pro seniory Louny, Plavecká škola J.Prokešové Louny, Vrchlického divadlo Louny, Městská knihovna Louny aj.

Příjemné, komunikativní a vstřícné prostředí je naší prioritou.

Děti jsou rozděleny do čtyř tříd:

• Broučci (2 - 4 roky)
  • Sluníčka (2 - 4 roky)
  • Korálky (4 - 7 let)
  • Motýlci (4 - 7 let)

Provozní doba:

•  6,00 hodin - 16,30 hodin

Školné /úplata za vzdělávání/:

• 650,-- Kč

Platby v MŠ:

• Všechny pravidelné platby /úplata a stravné/ budou od září probíhat výhradně převodním příkazem na účet MŠ do konce přecházejícího měsíce. Pokud se platba opozdí, a nebo neuskuteční, dítě nemá uhrazené stravné a nebude přijato učitelkou do MŠ
  • Číslo účtu MŠ: 1020788389/0800